Kort svar: I 17 europeiske boutiquestudioer (over 8 100 bookinger, juli 2025–juni 2026) ble 25,5 % av alle bookinger avbestilt, og 42,3 % av avbestillingene kom mindre enn 24 timer før timestart. 7,8 % av bookingene som fortsatt var aktive ved timestart, endte som no-shows. På en fullbooket time med 20 plasser tilsvarer det rundt 5 avbestillinger, hvorav cirka 2 sene, og 1–2 deltakere som ikke dukker opp.
«Er det normalt at så mange uteblir?»
Det spørsmålet stiller de fleste studioeiere seg etter en kveld med tre tomme matter på en fullbooket time. Men tallene om no-shows som sirkulerer, har sjelden en kilde. Enten er de gjetninger, eller så kommer de fra store treningskjeder med helt andre medlemmer enn et boutiquestudio.
Derfor har vi sett på våre egne data: hva tallene viser, hva de betyr for en helt vanlig time, og hvordan du regner ut de samme nøkkeltallene for ditt eget studio. Er du ute etter konkrete grep mot uteblivelser, finner du dem i Slik reduserer du no-shows på timene dine. Denne artikkelen handler om tallene.
Nøkkeltallene fra over 8 100 bookinger
Studiobookingrapporten vår bygger på 12 måneder med anonymiserte data (juli 2025–juni 2026) fra 17 europeiske boutiquestudioer innen yoga, pilates, fitness, dans og kampsport. Dette er tallene som betyr noe for no-shows og ventelister:
| Nøkkeltall | Resultat | Hva det forteller deg |
|---|---|---|
| Median tid fra booking til timestart | 144,5 timer (ca. 6 dager) | Medlemmene planlegger uken i forveien |
| Andel bookinger som avbestilles | 25,5 % | Hver fjerde plass blir gitt tilbake |
| Andel av avbestillingene som skjer mindre enn 24 timer før start | 42,3 % | Nesten halvparten kommer når plassen er vanskelig å fylle |
| No-show-andel | 7,8 % | Andel av bookingene som fortsatt var aktive ved timestart |
| Andel betalt med medlemskap eller klippekort | 55,6 % | Flertallet har betalt før de booker |
Greit å vite før du sammenligner: En no-show er en booking som fortsatt var aktiv da timen startet, men der medlemmet ikke kom. Avbestilte bookinger teller ikke med. Og tallet kommer bare fra studioer som registrerer oppmøte – uten oppmøteregistrering kan du ikke skille en deltaker fra en tom plass.
Hva betyr tallene for en time med 20 plasser?
Oversatt til en fullbooket time med 20 plasser ser gjennomsnittet slik ut:
- Rundt 5 av de 20 bookingene blir avbestilt (25,5 % av 20 = 5,1).
- Cirka 2 av de 5 avbestillingene kommer mindre enn et døgn før start (42,3 % av 5,1 = 2,2). De andre 3 kommer i god tid.
- 1–2 av dem som fortsatt er booket ved timestart, dukker ikke opp (7,8 % av 15–20 aktive bookinger = 1,2–1,6).
Regnet per 100 bookinger blir det grovt sett 25 avbestillinger, hvorav rundt 11 sene, og omkring 6 no-shows. Tallene kommer fra litt ulike deler av datasettet, så les dem som størrelsesordener. Men bildet er tydelig: De sene avbestillingene er et større hull enn no-shows, nesten dobbelt så stort.
Skillet er viktig fordi hullene tettes på ulike måter. En sen avbestilling kan fortsatt bli en ny booking hvis noen på ventelisten får beskjed i tide. En no-show kan ingen venteliste redde, for den oppdager du først når timen allerede er i gang.
Hvorfor blir hver fjerde booking avbestilt?
25,5 % høres mye ut, men det henger sammen med at median tid fra booking til timestart er 144,5 timer: Den typiske bookingen gjøres rundt seks dager før timen, og på seks dager kan mye skje. Et sykt barn, et ekstra møte, en forkjølelse. Avbestillinger er en naturlig følge av at medlemmene booker langt fram – ikke et tegn på at de ikke bryr seg.
Derfor er ikke avbestillingsgraden i seg selv det som koster mest. En plass som frigis fem dager før, har god tid til å bli booket igjen. Det er tidspunktet som svir.
De sene avbestillingene er det egentlige problemet
Når 42,3 % av avbestillingene skjer mindre enn 24 timer før start, kommer nesten halvparten av de frigitte plassene på et tidspunkt der de er vanskelige å fylle. En plass som blir ledig kvelden før, blir sjelden booket igjen av seg selv.
Legg merke til samspillet med avbestillingsfristen din. Med en frist på 12 timer er en avbestilling 15 timer før start i tide etter dine regler, men fortsatt sen sett fra ventelistens side. Svært korte frister gir tomme plasser i siste liten som ingen rekker å ta. Mål derfor når avbestillingene dine kommer, ikke bare hvor mange de er. Hvordan du velger riktig frist, går vi gjennom i guiden til færre no-shows.
Betyr det noe hvordan medlemmene har betalt?
55,6 % av bookingene i rapporten ble betalt med et medlemskap eller et klippekort. Flertallet har altså betalt før de booker. Det er bra for kontantstrømmen, men det endrer også hva det koster medlemmet å bli hjemme.
Med klippekort koster en no-show som regel ett klipp. Med et medlemskap med fri tilgang koster det ingenting i øyeblikket å utebli, og en booking som føles gratis, er lettere å hoppe over. Rapporten deler likevel ikke no-show-andelen opp etter betalingsform, så se det som en hypotese du bør teste på dine egne tall: Del no-show-andelen din opp på medlemskap, klippekort og drop-in, og se om det er en forskjell. Mer om de to modellene i klippekort eller medlemskap.
Slik måler du ditt eget studio
Vil du sammenligne deg med rapporten, må du regne på samme måte. Her er fem nøkkeltall og formlene bak dem:
| Nøkkeltall | Formel | Husk |
|---|---|---|
| Avbestillingsgrad | Avbestilte bookinger ÷ alle bookinger × 100 | Tell alle bookinger i perioden, også de som senere ble avbestilt |
| Andel sene avbestillinger | Avbestillinger mindre enn 24 timer før start ÷ alle avbestillinger × 100 | Bruk 24 timer selv om din egen frist er en annen |
| No-show-andel | No-shows ÷ (oppmøtte + no-shows) × 100 | Krever oppmøteregistrering; avbestilte teller ikke med |
| Ventelistekonvertering | Plasser fra ventelisten som endte med oppmøte ÷ plasser gitt videre fra ventelisten × 100 | Finnes ikke i rapporten, så her er du din egen målestokk |
| Fyllingsgrad | Oppmøtte ÷ antall plasser × 100 | Mål den faktiske, ikke den bookede |
- Mål over 30 eller 90 dager, ikke en uke. No-show-tall svinger mye fra uke til uke. Se på det rullerende tallet, og ikke overreager på én dårlig uke.
- Små tall er usikre. Med 100 bookinger i måneden er forskjellen mellom 8 % og 10 % no-shows to personer.
- Del opp tallene på time, tidspunkt, instruktør og betalingsform. Et samlet tall skjuler hvor problemet faktisk sitter.
Regneeksempel: et studio med 40 gruppetimer à 20 plasser i løpet av en måned
- Plasser totalt: 40 × 20 = 800
- Bookinger totalt: 700, hvorav 175 avbestilt → avbestillingsgrad 25,0 % (175 ÷ 700)
- Avbestillinger mindre enn 24 timer før start: 77 → andel sene avbestillinger 44,0 % (77 ÷ 175)
- Aktive bookinger ved timestart: 700 − 175 = 525, hvorav 42 no-shows → no-show-andel 8,0 % (42 ÷ 525)
- Oppmøtte: 525 − 42 = 483 → fyllingsgrad 60,4 % (483 ÷ 800)
- Plasser gitt videre fra ventelisten: 40, hvorav 26 med oppmøte → ventelistekonvertering 65 % (26 ÷ 40)
Tallene er oppdiktet for eksempelets skyld. Regnemåten er den samme som i rapporten.
Dine tall sammenlignet med rapporten
Her står eksempelstudioets tall ved siden av rapportens. Bytt dem ut med dine egne. Kolonnen lengst til høyre viser hvor du bør se hvis du avviker tydelig:
| Nøkkeltall | Rapporten | Ditt tall (eksempel) | Avviker du tydelig? Se her |
|---|---|---|---|
| Avbestillingsgrad | 25,5 % | 25,0 % | Kan man avbestille gratis helt fram til timestart? Booker medlemmene uvanlig langt fram? |
| Andel sene avbestillinger | 42,3 % | 44,0 % | Er fristen kort, uklar eller blir den ikke håndhevet? |
| No-show-andel | 7,8 % | 8,0 % | Får medlemmene en påminnelse? Koster en no-show noe? |
| Ventelistekonvertering | Ikke målt | 65 % | Går tilbudet ut for sent, eller i en kanal medlemmene ikke ser? |
| Fyllingsgrad | Ikke målt | 60,4 % | Er det heller et timeplanproblem enn et no-show-problem? |
Noen prosentpoeng over eller under rapporten er ikke nødvendigvis et problem. Ligger du klart over, for eksempel med dobbelt så mange no-shows, er det verdt en nærmere titt. Rapporten er et referansepunkt, ikke et krav: Tallene dine avhenger av timetyper, prismodell og sesong.
Legg også merke til fyllingsgraden i eksempelet. No-shows koster 42 av 800 plasser, altså rundt 5 prosentpoeng. Resten av gapet er plasser som aldri ble booket. Er fyllingsgraden din lav, bør du se på timeplanen før du strammer inn reglene.
Hva gjør en venteliste med fyllingsgraden?
En venteliste reduserer ikke antall no-shows. Den gjør avbestillinger om til nye bookinger, og den virker bare på timer som er fullbooket. Ta igjen timen med 20 plasser og de rundt 5 avbestillingene – 3 i god tid og 2 mindre enn et døgn før start:
| Scenario | Aktive bookinger ved start | Oppmøtte (etter 7,8 % no-shows) | Fyllingsgrad |
|---|---|---|---|
| Ingen venteliste, og ingen booker de ledige plassene | 15 | ca. 14 | ca. 70 % |
| Ventelisten fyller de 3 tidlige og 1 av de 2 sene plassene | 19 | ca. 17–18 | ca. 85–90 % |
Antakelsene om hvor mange plasser ventelisten fyller, er våre egne og bare ment som illustrasjon. Men poenget står seg: På en populær time kan en velfungerende venteliste være forskjellen på 14 og 17–18 deltakere – uten et eneste nytt medlem.
Om ventelisten rekker å fylle plassen, avhenger mest av tidspunktet. En plass som tilbys dagen før, har langt bedre sjanser enn en som blir ledig halvannen time før start. Samtidig viser rapporten at det finnes etterspørsel tett på timestart: 16,0 % av bookingene medlemmene gjør selv, skjer mindre enn 24 timer før timen. En sen plass kan altså godt få en ny eier, så lenge noen får beskjed i tide.
Rapporten måler ikke ventelistekonvertering, så her finnes det ikke noe sammenligningstall. Mål ditt eget tall over et par måneder, og se om det stiger når plassene frigis tidligere.
Om dataene
- Periode og omfang: 12 måneder (juli 2025–juni 2026), 17 europeiske boutiquestudioer, over 8 100 bookinger.
- Anonymisert: Alle tall er slått sammen på tvers av studioene. Ingen enkeltstudioer, medlemmer eller bookinger kan identifiseres, og tallene er beregnet på hele poolen av bookinger, ikke som et snitt per studio.
- Avgrensning: Tiden fra booking til timestart er beregnet på bookinger medlemmene har gjort selv; automatisk opprettede bookinger for faste plasser er holdt utenfor. Avbestillingstallene dekker 16 studioer, no-show-andelen bare de 9 studioene som registrerer oppmøte.
- Begrensninger: 17 studioer er et lite utvalg, og det heller mot Norden og boutiquestørrelse. Store kjeder og studioer i andre deler av Europa kan se andre mønstre. Rapporten deler ikke no-show-andelen opp etter timetype, tidspunkt eller betalingsform.
Rapporten oppdateres én gang i året.
Fritt fram for sitering: Alle tall fra rapporten kan siteres og gjengis fritt med kildehenvisning. Oppgi «Class Booking studio booking report 2026» og lenk til class-booking.com/nb/resources/studio-booking-report. Ingen tillatelse trengs.
Ofte stilte spørsmål
Hva er en normal no-show-andel på gruppetimer?
I 17 europeiske boutiquestudioer var no-show-andelen 7,8 %, målt som andelen av bookingene som fortsatt var aktive ved timestart, der medlemmet ikke kom. Tallet kommer fra studioer som registrerer oppmøte, og avbestilte bookinger teller ikke med.
Hvor mange avbestillinger er normalt?
25,5 % av alle bookinger i datasettet ble avbestilt, altså omtrent hver fjerde. 42,3 % av avbestillingene kom mindre enn 24 timer før timestart, og det er de plassene som er vanskeligst å fylle igjen.
Hvordan regner jeg ut no-show-andelen min?
Del antall no-shows på summen av oppmøtte og no-shows, og gang med 100. Var 525 bookinger fortsatt aktive ved timestart og 42 av dem uteble, er no-show-andelen din 8,0 %. Mål over minst 30 dager.
Hjelper en venteliste mot no-shows?
Ikke direkte. En venteliste fyller plasser som blir avbestilt, men en no-show oppdager du først når timen har startet, og da er det for sent å gi plassen videre. Ventelisten virker best når avbestillingen kommer i god tid, og bare på fullbookede timer.
Kan jeg sitere tallene?
Ja, fritt og uten tillatelse, med kildehenvisningen «Class Booking studio booking report 2026» og en lenke til rapporten.
Mål dine egne no-shows i Class Booking
Oppmøte- og no-show-registrering, venteliste med automatisk opprykk, avbestillingsfrister, påminnelser på SMS og e-post og rapporter. Uten kredittkort.
Prøv gratis i 14 dager →